Bieg Gringo Salomon Trail Running

Salomon Trail Running to cykl 10 biegów rozgrywanych w różnych rejonach Polski, w leśnym i górskim terenie. Jeden z nich organizowany był w Gdyni, a jako że od czasu przeprowadzenia się w Dolinę Strzyży preferować zaczęliśmy bieganie trailowe trzeba było spróbować. Na udział w zawodach skusił się sam Grzegorz, czego ja do dziś żałuję i z niecierpliwością czekam na kolejne edycje.

* * *

W okresie wakacyjnym jest u nas tłoczno. Akurat w czasie biegu był Paweł, mój brat, który do Gdyni wybrał się z Grzegorzem, pełniąc rolę kibica, ale i fotografa. Start trasy miał miejsce zejściu na plażę, na końcu bulwaru, tuż za budką morsów. Trasa prowadziła plażą, po piachu, by później wejść na klif orłowski i dać wycisk zawodnikom, którzy pokonać musieli nie lada przewyższenia. Ostatni odcinek tego siedmiokilometrowego wyścigu o ponownie, na dobitkę piach.

* * *

Po biegu Grzegorz zafundował sobie chłodzącą kąpiel w morzu. Po biegu rozlosowano także kilka nagród dla uczestników, a Grzegorzowi trafiła się świetna trailowo – salomonowa chusta, którą dumnie zakłada idąc biegać po Strzyży.

* * *