Szlakiem Jantarowym od Skowronek do Krynicy Morskiej

Szlak Jantarowy wiedzie od Mikoszewa przez Stegnę, Kąty Rybackie do Krynicy Morskiej. My przeszliśmy krótki odcinek od Skowronków do Krynicy, zahaczając początkowo o Drewnicę (w celu poszukiwania wiatraka:)).

* * *

Na stronie turystycznewrtoa.pl tak piszą o szlaku: “Szlak Jantarowy jest niewielkim odcinkiem Międzynarodowego Szlaku Dalekobieżnego E-9. Zaczyna się w Mikoszewie i prowadzi do Krynicy Morskiej. Cała trasa jest bardzo dobrze oznakowana (szlak żółty), wiedzie przez lasy więc podczas wysokich temperatur jazda jest przyjemna, drogami nadającymi się do podróży na rowerze, ale z szerszymi oponami. Z Mikoszewa do Krynicy Morskiej dystans do pokonania wynosi 52 km. Prowadzi przez nadmorskie miejscowości wypoczynkowe Jantar, Stegna ( warto zobaczyć kościół szachulcowy z XVII wieku), Sztutowo (niemiecki obóz koncentracyjny), Kąty Rybackie, Przebrno ( w pobliżu rezerwat Buki Mierzei Wiślanej) W Krynicy Morskiej można pospacerować ulicą Teleexpressu i spotkać spacerujące po drodze dziki.”

* * *

Cóż. Szło się nam ciężko, co prawdopodobnie było wynikiem lipcowego upału. Szlak w Skowronkach prowadził od strony Zalewu Wiślanego. Doszliśmy do Przebrna, a dalej przed Siekierkami przeszliśmy przez szosę Mikoszewo – Krynica Morska i podążaliśmy od strony Zatoki Gdańskiej. Odbiliśmy też trochę ze szlaku by podreptać trochę plażą. W końcu w żarze słońca, zmęczeni doszliśmy do Krynicy Morskiej. A odpoczęliśmy stojąc w wielkim korku pośród samochodów podążających w stronę Gdańska.